Vítáme vás na kulturním portále Muzikály Praha kde naleznete program na rok 2015. Najdete zde kompletní a pravidelně aktualizovaný program všech pražských divadel a jejich muzikálových představení. Stejně tak zde publikujeme recenze všech nových a populárních inscenací. Naleznete zde dokonce i recenze starších představení, které se v současné době již nehrají.

Matička Praha je českou kolébkou kultury a umění, není divu že zrovna na jejím území je tolik nádherných a architektonicky hodnotných divadel. Kromě muzikálů vám přinášíme též informace o divadelních představení a hudebních koncertech. S námi se při hledání kulturního zážitku v Praze neztratíte.

Muzikál je syntetický dramatický žánr, jenž spojuje literaturu, hudbu a tanec.

-zdroj: Wikipedia.org

Kde vznikl muzikál a co to vlastně je

Slovo muzikál může mít mnoho významů. Kromě divadelních představení spojující hru a zpěv může být řeč i o muzikálovém filmu. Nejznámějšími českými muzikály jsou určitě Rebelové a Šakalové. Na tyto dva kousky se nepovedlo českým filmovým tvůrcům co se týče popularity navázat. Živý muzikál je ovšem svět, který žije v Praze vlastním životem.

Pokud vás zajímá, kde vůbec tento umělecký směr začal, vězte že jeho kořeny vyrostly v USA. Významnými složkami na vývoji muzikálů byla opereta a revue.  Historicky prvním je označována hra Show boat, která byla představena v roce 1927 v New Yorku. Tento muzikál byl nejen unikátním hudebně-divadelním dílem své doby, ale též odvážným protestem vůči tehdejší americké společnosti.

Muzikály Praha

„Není lepšího kulturního vyžití než klasický muzikál“

Kromě hudebního podkresu byly hlavními složkami hry i příběhy herců plující řekou Missisipi a vyjadřuje je se k rasovým problémům tehdejší americké společnosti. Muzikál je vůbec skvělým vyjadřovacím prostředkem, protože zpěvností a formou hry může předkládat divákovi polemiku o vážných tématech. Díky tomu je pro diváka lépe vstřebatelná a uvede ho k zamyšlení. Proto se často muzikál uplatňoval jako forma kritiky k určitému problému.

Jaké muzikály se hrají u nás?

Těžko definovat, co zaujme českého  posluchače ze všeho nejvíc. Na jedné straně jsou to vzpomínky na mládí (jako třeba muzikál Mamma Mia), na druhou dokáže rezonovat i srdce rockového klasika (jako třeba muzikál Lucie), ale stejně tak ocení i výstřední atypické představení (muzikál Adamsova rodina). Přejeme příjemnou zábavu s muzikály Praha.

Muzikály Praha 2015 program je často hledaným výrazem na českém internetu. V průměru jej denně hledá až 300 lidí. Doufáme, že u nás naleznete přesně to, co hledáte. Přejeme příjemnou zábavu ve společnosti muzikálů.